Renowacja w Gdańsku

Nie ukrywam, iż na hasło – "mieszkanie do remontu w Gdańsku", do tego w kamienicy -  zaświeciły mi się oczy. Jednak prawdziwa przygoda rozpoczęła się, kiedy dane mi było poznać Inwestorów tego urokliwego, ciekawego mieszkania nieopodal centrum stolicy Trójmiasta.

Karolina & Adrian w sposób bardzo pozytywny,  zaskoczyli mnie swoim zamiłowaniem do Mebli Gdańskich, odważnymi kolorami, zamiłowaniem do staroci. oraz koncepcją na mieszkanie. Zaskoczyło mnie także samo mieszkanie – nieustawne, do gruntownego remontu, które musiało przez ubiegłe lata przejść wiele przeróbek i samoróbek. Trzeba mieć dużo wyczucia, aby w tak zaniedbanym mieszkaniu dostrzec olbrzymi potencjał i się na nie zdecydować. Im się udało!

Moją rolą była zmiana aranżacji kuchni i łazienki, przesuniecie kilku ścianek w sposób, pozwalający na lepszą komunikację i wykorzystanie przestrzeni. Dzięki niewielkim ruchom, uzyskaliśmy ustawną łazienkę z dużym prysznicem a także nieco schowany, dwutraktowy aneks kuchenny oraz otwartą, wygodną strefę dzienną.

Aranżacja mieszkania, to ukłon w stylu dawnych kamienic, królują zatem kafelki, mozaiki, głęboki granat oraz zieleń. Całości dopełnia wspaniała, odkryta cegła oraz odratowana podłoga z drewnianej deski.

 

Częściowo zrealizowane

Ciąg dalszy nastąpi.